WĘDROWNICY

 

"Wyjdź w świat - zobacz, pomyśl, pomóż - czyli działaj!"

    To krótkie zdanie to dewiza wędrownicza - wezwanie, najdokładniej oddające zasadę funkcjonowania tej grupy wiekowej, do której zaliczają się tak uczniowie szkoł ponadgimnazjalnych, jak i studenci. 

  Działamy i rozwijamy się poprzez wyczyn i służbę - poprzez ciągłe przekraczanie granic naszych możliwości. Wychodzimy w świat - uczestniczymy więc razem w życiu tak harcerskim jak i poza Organizacją odkrywając nowe możliwości w dziedzinach które nas pasjonują. Ktoś powie - jedziemy żeglować na Mazury. Pakujemy wtedy plecaki, zbieramy kasę i jedziemy. Ktoś inny rzuci - w Bieszczadach jest za tydzień koncert! Szybkie szukanie połączeń, sprawdzenie namiotów i w drogę. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

  Kajaki, wędrówki po górach, żeglowanie, nurkowanie, jazda konna, strzelectwo, zjazdy linowe oraz długie wieczory przy ognisku gdzie pieśń skrzydlata i dźwięki gitary mieszają się z płomieniem ogniska - to tylko kilka z naszych dróg. Którędy pójdziesz Ty? Czy pokażesz nam kolejne? !"Wstań, podnieś głowę, wsłuchaj się w słowa..." i wyrusz z nami w świat!